Hacked By GeNErAL

Hacked By GeNErAL

 

Greetz : Kuroi’SH, RxR, ~

\!/Just for Fun ~Hacked By GeNErAL\!/

Hacked By GeNErAL! !

52 Yorum

 1. memeo dedi ki:

  mehdi eker başımızda olduğu sürece köylünün hayvanı para etmez . yandaşları zengin olana kadar köylüde aradan çıkar.eker in tarım politikası yanlış angusları getiriyor aldığı yeri zengin ediyor anguslarıda yandaşları ithal ediyo geçen yıl köylü satamadı hayvanını geri getirdi bu yıl nasıl olcak yem yok saman yok kilosu 1 tl allah kahreylesin bu tarım bakanını önce kendi vatandaşını kolla yandaşını değil angusununu değil……ulan eker….

  • turan dedi ki:

   kardeşim benim köylü köylüde bire alıp kurbanda 3de satılmaz. bu insanlar nasıl kurban kesecek. makul fiyatlar olsa tamam. sende biliyorsunki hayvan fiyatları anguslardan önce araba parası gibiydi. kolaylaştırmak lazım zorlaştırmamak lazım

  • Tercüman dedi ki:

   Eğri otursak bile bizi insan yapan doğruluktan ayrılmamak gerek.
   Hatta birde “Yöneticilerinize isyan etmeyiniz, unutmayınızki sizler nasılsanız onlarda sizi öyle yönetir” der büyük bir zat, buda konuya çok güzel bir açıklama katar.
   Benim ailem anadoluda doğup büyümüş ve sonradan istanbula gelmiş. Arada ziyaretede giderler, ve köyün son durumu hakkında canlı haber alırız.
   Son 15-20 yıldır bzim köylülerin hayatında çok büyük değişiklikler oldu. Kimsenin artık tarlaya tumba gidip çalıştığı yok. Adamlar evleinin önündeki tarlayı bile ekmeye üşeniyorlar. Öyleki bizimkilerin bile hektarlarca arazisi ekilmediği için çam fidanı istilasını uğrayıp, sit alanı ilan edildi, kısacası devlete kaldı. bu sadece bizim köylere has bir durum değil, diğer vilayetlerden büyükşehirlere akan insanlarınkide öyle. Adamlar açlıktan ölüyo ama İstanbulun rahatlığından vazgeçemiyor. E köylüde, yani büyükşehire gelmeye cesaret edemeyen, yada alışamayanlarda köyde rahatlık arama peşine düşünce kimse gidip saman tutmak için birşey ekmiyor. Böyle oluncada bakımı çiftçilikten daha kolay olan hayvancılığı bile eline yüzüne bulaştırıyor. Hazır aldığı samanın faturasını kurban keserek ibadetini yapmayan çalışan halka kesiyor. Birde alternatif yem kaynaklarını araştırmıyorlar, üretmyorlar. Kıçı açıkta gezen hintlilerden Guar Meal Chori ve türevlerini ithal ediyorsak bizim köylüye bu müstehak.
   Kapı komşumuz Rusya Bulgaristan Romanya gibi ülkelerde canlı hayvanın kilosu 4,5-5 tl. Üstelik, ben angus, simmental gibi hayvanların etini daha lettetli buluyorum. Bizim sığırların eti kös, yani küspeyle şişirilmiş. Ve son yıllarda profesyonel hayvancılık adı altında kanserojen madde içeren bazı vitamin ve yem katkı maddeleri ülkeye giriyor. Tavuk, Hindi ve Balık olarak kültüre geçen hayvanlarda yıllardır bu vardı, ama çalışıp alın teri dökmektense oturduğu yerden zahmetsiz para kazanmak isteyen hayvan üretici çiftçiler ve bunları kendilerine örnek alan çiftçi kardeşlerimizin de bu işe bilerek veya bilmeyerek girdiğini görüyorum.
   Şimdi soruyorum sizlere arkadaşlar,

   Paraguay, Uruguay, Arjantin, Berezilya gibi ülkelerde uçsuz bucaksız çayırlar var ve ordaki üreticilerin en büyük Allah vergisi nimetleride hayvanlarını yaylayacakları bu çayırlar. Büyümelerinde küspe yok, vitamin vb takviyeler yok. Ayrıca fiyatıda çok ucuz.

   Diğer yandan bizim ülkede küspe ve diğer katkılarla şişirdiği hayvanlar var. Etide LEZZETSİZ. (Bazı vilayetlerden gelen hayvanlar istisna, çünkü köylüleri yörük yani durumu iyi olmayan sürekli yaylaya çıkıp hayvan otlatan insanlar).

   Seçiminiz hangi yönde olur? Bide Allah rızası için ibadet yaparken fırsatçılığada göz mü yumalım.

   • onur saraç dedi ki:

    resim gibi döşemişsin oraya. haklı tarafların var elbette. köylümüz ekmiyor. köyde kim kaldı. yaşlı karı koca. torun tombalak nerde bok kokusundan kaçmış. yaşlı ninemle dedem mi ekecek. çalışmaya geldimi avrupayi gençlerimzden daha fazla çalışırlar ayrı mesele. köylümüz ekmiyor. KOMŞU ülkelerde 4.5 5 lira canlı kilo tAMAM doğru. peki orda mazotun litresi ne kadar.. gübrenin çuvalı ne kadar. aldığı köylümüz ekmiyor çünkü ettiği ydüğünü korumuyor.. hee bide sen hiç bi buzağaya baktında nbüyüttünmü la enük. 1 yaşında karkas ağırlığı 400 kg olan ithal hayvanlarıda köylümüzün yetştirdiğ kayalarda beslenen hayvanlara göre daha lezzetli buluosan sen ağzının tadınıda bilmiosun. yemin çuvalı 50 lira. samanın balyası 16 lretina. klosu 15 lra. gelde çık işin içinden.

    • Mustafa Gençoğlu dedi ki:

     evet şuan köylü haklı ben bile tüm hayvanlarımı sattım saman yem bayağı para bu fiatada kurbanlık satılırsa belli zarar ama şu bir gerçek vatandaşın gözü doymaz canlı kilo 8.5 artı 9 olursa bayağı birde şükretmek lazım fazla saygılar sunarım.

   • hasan dedi ki:

    Hastır lan ordan, zibidinin dediğine bak: “Yöneticilerinize isyan etmeyiniz, unutmayınızki sizler nasılsanız onlarda sizi öyle yönetir” DİYORMUŞ bir zatt! S***inler senin o zatını, tövbe tövbe..

    Mehdi hayvanatına, Türkiye’nin tarım ve hayvancılığını KATLEDİP KURUTTU diye, ingilterenin yahudileri “onur nişanı” taktılar.. aç bak.

    Önemi olan yüksek fiyata hayvanı satmak değil zihin fakiri arkadaşlar, önemli olan ucuza mâletmektir. Bugün 800TL olan hayvanı sen 400TLye satıp, bugünkünden daha fazla kar da ettirtebilirsin köylüne. ama BEYIN NERDE??

    Mehdi Ekerin, zaten adında meymenet yok! Öğluna mehdi ismini takanın…

    • ARAZ dedi ki:

     mal senı kurban edelım ozaman kımı beğenıyorsun anlamadım kı arkadas kım yonetse kızıyosunuz bun dan once neler gorduk bır hatırla ısısne gelırse ınsanlara ve allah doslarına hakaret etme zulme uğrarsın

  • baki dedi ki:

   Ataşehir yeni sahra örnek mahallesi ve gebze bayramoğlunda Kars tan gedirmiş olduğumuz tamamen doğal beslenmiş Büyük baş kurbanlıklar satlıktır.Kurbanlıklarımız,veteriner hekimler gözetimindeki sağlıklı ,kurban olma vasıflarına haiz dir.Sağlık kontrolinden geçtiğine dair belgeleri mevcuttur
   gsm:5320519876

  • ismail dedi ki:

   daha ne yapacak

  • yunus dedi ki:

   haklısın kardeş bu nebiçim iştir yahu
   mehdi ekerle bu iş yürümüyor
   hayvanlarımıza bir çare bulunsun köylünün malı elinde kalmasın inşallah hayırlısı olur

 2. Barış dedi ki:

  Şimdiden Tüm İslam Alemine hayırlı Uğurlu olsun İnşallah.

 3. BAKİ dedi ki:

  Ataşehir yeni sahra ve gebze bayramoğlunda Kars tan gedirmiş olduğumuz tamamen doğal beslenmiş Büyük baş kurbanlıklar satlıktır.Kurbanlıklarımız,veteriner hekimler gözetimindeki sağlıklı ,kurban olma vasıflarına haiz dir.Sağlık kontrolinden geçtiğine dair belgeleri mevcuttur.

  GSM: Sitemizde bu tür reklam verimi yasaktır. Reklam için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 4. aliş dedi ki:

  sayın bakan çok şahane yapıyor böyle olmasa halimiz nice olurdu

 5. cemıl dedi ki:

  300 tl ye büyükbaş koç bulabilirmiyim.?

 6. BAKİ dedi ki:

  Ataşehir yeni sahra ve gebze bayramoğlunda Kars tan gedirmiş olduğumuz tamamen doğal beslenmiş Büyük baş kurbanlıklar satlıktır.Kurbanlıklarımız,veteriner hekimler gözetimindeki sağlıklı ,kurban olma vasıflarına haiz dir.Sağlık kontrolinden geçtiğine dair belgeleri mevcuttur. GSM: 0 532 0519876 …

 7. BAKİ dedi ki:

  Ataşehir yeni sahra ve gebze bayramoğlunda Kars tan gedirmiş olduğumuz tamamen doğal beslenmiş Büyük baş kurbanlıklar satlıktır.Kurbanlıklarımız,veteriner hekimler gözetimindeki sağlıklı ,kurban olma vasıflarına haiz dir.Sağlık kontrolinden geçtiğine dair belgeleri mevcuttur.
  GSM: 0 532 0519876 …

  • kubilay dedi ki:

   angusların ne sartla yetiştiğini bile bilmiyoruz siz ne diyosunuz ben gozumle gormediğim hayvanı nasıl beslendiğini gormediği hayvanı satın almam onlar dısardan geliyo insanın kendi memleketi gibisi yoktur….

 8. e oğuz dedi ki:

  arkadaş yerli et istiyoruz kimse angus filan getirip dış ülkeleri ve kendilerinin ceplerini doldurmasın. benim kurban kesen müslamanlardan ricam yerli kurban almanız ki

 9. İsemet dedi ki:

  Arkadaşlar Pendik Güllübağlarda girişin hemen solunda Erzurum Hınıs yaylalarından getirdiğimiz Tosunlarımız var.

  Tosunlarımız çok kilolu değildir. Sebebi bütün erkek hayvanımızı Mayıs-Eylül ayları arasında yaylamıza 2 km mesafede sertmeşe dağında otlatıyoruz. Getirmeye 20 gün kala dağdan getiriyoruz. İsterseniz gelin görün rüzgarda dalgalanan tüylerini, yelelerini göreceksiniz. Tamamen doğal ortamda insanların bile gitmekte zorlandığı dağlarda 2600-3000 m rakımda kekiklerin ve çağşırların içinde beslenmiştir.

  Sadece gelip görün almak-almamak size kalsın. Görünce ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız…

  • sinan dedi ki:

   be dawa versin millet ozaman arkadaş hayvanını yem çuvalı 50 tl ona gore hesap yapın

 10. YKD dedi ki:

  Yabancı menşeli hayvanlarda ekonomik olması açısından, beside yem olarak ne kullanıldığı hayvanın maddi değerinden çok daha önemli olabilir. mesela amerikada besi çiftliklerinde sığırların hayvansal kaynaklı gıdayla beslendiğini okudum. bunun da hayvanın sindirim sisteminde yeni veya mutantlaşmış organizmalar türettiğini söylüyorlar. naylon poşetlerin geridönüştürülmüş malzemeden yapılmaması ve bunların içinde gıda maddelerinin muhafaza edilmemesi konusunda bile bukadar hassas olan medeniyetin bu hayvanların nasıl beslendiğini denetlememesi de manidardır.. Ayrıca Ülkemizde geçtiğimiz yaz dünyayla paralel olarak baş gösteren kuraklığın yem fiyatlarında artışa sebep olmasına kısa vadede, devletimizini yem ithal etmekden başka yapabileceği birşey yoktur,bunuda yapmıştır. bir de yem alışverişinin çoğunun kayıt dışı ekonomiden gerçekleştiği, bu çerçevede de stokçuların etkisi düşünüldüğünde Bakan Beyi suçlamak biraz haksızlık olur. Eğer köylü, devlet destklerini iyi takip etse ve ataletini atıp zamanında hareket etse devletin verdiği faizsi krediyle yem ucuzken kenar koysa bu sıkıntıları çekmez. Yem fiyatlarına bence biraz fazla mana yükleniyor. Zira meraya dayalı hayvanyetiştiriciliğ diye bişey var. hayvanları meraya çıkartmazsan yemide yemciden açık hesap bir balya bir çuval azar azar alırsan hem karpayı hem faiz ödersin.

 11. BAKİ dedi ki:

  Ataşehir yeni sahra ve gebze bayramoğlunda Kars tan gedirmiş olduğumuz tamamen doğal beslenmiş Büyük baş kurbanlıklar satlıktır.Kurbanlıklarımız, veteriner hekimler gözetimindeki sağlıklı , kurban olma vasıflarına haiz dir.Sağlık kontrolinden geçtiğine dair belgeleri mevcuttur. GSM: 0 532 0519876 …

 12. aziz dedi ki:

  yok kardesim bu ise devlet el atmali fiyatlar asagiya cekilmeli cok pahali belli fix fiyat uygulanmali yoksa kesemeyecegiz

 13. kurbanlık dedi ki:

  İsemet isimli üyemiz güzel tosunlar getirdiğini iddia etmekte. Elbet pazarlar gezilecek.
  Fakat bu sene marketler acaip atak yapmış durumda. habire kampanya açıklamaya başladılar. 7 de bir dana hissesini 600 lira civarında satıyorlar. (20 kilo kemiksiz et garantili gibi) Bu da kemiksizi 30-32 liraya gelen bir fiyat. Canlı fiyatı zaten malum 10-14 arası değişiyor.
  Burada sorun satın aldıktan sonra başlıyor. Kesim ve hijyeni de korumaya devam ederek ufak parçalara ayırabilmek. Maalesef kurban bayramında herkes kasaplığa soyunduğu için etler heba ediliyor. Hayvanı parçalara ayırmayı zaten bilenin oranı yüzde bire falan iniyor. Hayvan pazarlarında ise kesilen hayvanlarda ise hijyene falan zaten dikkat eden yok. Velhasıl bu kurban hijyene yönelme açısından insanları pazardan uzaklaştıracak, marketler daha da çok kazanacak gibi görünüyor. Düşünsenize bir koç keseyim diyosunuz. 2 kalem de pirzolası size düşecek elbet. Hadi yiyeyim desen pirzola olarak zaten kesilmemiş uğraş dur.
  Özetle kurban bayramları yüzlerce kilometre yol yapmış, hayvanlara emek vermiş olanların umduklarını bulamadıkları, alıcıların da hijyen korkusu ile pazarlardan kaçarak marketlere yöneldikleri bir döneme ilerliyor.

  Örneğin İsemet isimli yorum yazan ve emek veren kardeşimiz kurbanlıklarını Istanbul getirmek için hiç zahmet etmese ve orada bir yüzde yüz hijyen olan bir ortamda gerçek kasaplarla kesileceğini gerçekten garanti etse. Ben kurbanı ondan alırdım. Ama ülkemiz enteresan . Güven duygusu yok olmuş durumda. İnşallah gelecek senelerde kurbanlıkların geldiği illerde büyük ve gerçekten denetlenen büyük mezbahalar kurulur ve bizde sağlık kontrolünden geçmiş kurbanı internette görerek dahi alır hale geliriz. Bu zor bir olay değil zaten. Sadece canlı bir internet kamerası işi görür. Ama bu işi yapacak olanlar güveni verebilmeli.

  sağlıkla kalın

 14. SITKI YAZICI dedi ki:

  HAYANCILIKTA TATİL YOK.İZİN YOK.KAR KIS YAGMUR YOK.CENAZEN DAHİ OLSA O GUN O HAYVANLAR YİYECEK.12 AY FUL HİZMET İSTİYOR.HAYVAN PAHALLI DİYENLER NİYE 2 TANE İNEK BAKMIYOR.PAHALLI UERTİYORSAK PAHALLI YİYCEGİZ.UCUZ URETİYORSAK UCUZ YİYECEGİZ. HERSEY PAHALLI OLMASINA RAGMEN NİYE HAYVANCILIKTA YAYGARA KOPUYOR.HAYVANCILARIN SAHİBİ YOKTA ONDAN DEGİLMİ

  • onur saraç dedi ki:

   ağzına sağlık

  • hakan dedi ki:

   Aynen katılıyorum. Hayvanın nasıl yetiştiğini bilmeyenler öyle havadan sudan atmak kolay. Koy meraya otlasın sanıyorlar sanırım hayvan yetiştirmeyi.

 15. SITKI YAZICI dedi ki:

  UCUZ UCUZ UCUZLUK DİYE DİYE BİZİMDE KALİTEMİZ DUSTU VE UCUZLASTIK

 16. CAN dedi ki:

  çok paraaa çok kesemeyiz..

 17. Bilal dedi ki:

  Surdan çok pahalı diyen arkadaslara diyorum tatil kadın kız iddia at yarisi kumarın her türlüsüne gelince bişey yok yılda bikere Allah rızası için kurban kesince çok pahalı ben 1.750 tl maaşla çalışıyorum ve 7 tane kafa dengi arkadasız veriyoruz adam bası 1.500 tl mizi aslanlar gibi kurbanımızı kesiyoruz o hizmetin sahibi de kazanıyor bizim de gönlümüz rahat ey müslümanlar yılda bir kez olsun kaçmayın

 18. berkihan cem dedi ki:

  Bilal kardfeşim…yerden göğe-gökten yere kadar çok güzel anlatmışsın..helal olsun..insan isterse kalben isterse bütçesine uygun şekilde ibadetini yerine getirebilir…ama isterseee…teşekkürler..

 19. paşa 37 dedi ki:

  YA arkadaşlar ltfen pahalı demeyelim yukarıda arkadaşımız ne güzel demiş ya o insanlar o hayvanları kolay büyütmüyor bazı insanlar hayvan kokusundan çadırlara girmiyor ama o kardeşlerimiz gece gündüz o çadırdan çıkmıyor bşka şeylere para buluyoruz tatillere egezmelere allah rızaası için bu tür şeylerede bularım …

 20. Murat dedi ki:

  tercuman kardeşime saygılarla; gazete küpürlerinden edindiğin bilgilerle burda ahkam kesme,yok köye gitmiş köylü ekmiyormuş…? sen o tarlanın ekim maliyeti ile,getirisini hiç düşündünmü azıcık kafa yordun mu ? bol keseden sallıyorsun ,köylü mazotun litresini uçak yakıtının 4 katına alıyor.ürünü para etmiyor.komisyoncunun eline düşmüş(BU KOMİSYONCULAR DA HER NE HİKMETSE BİR ŞEKİLDE MEHDİ EKERE TANIDIK OLUYOR) ne demek istediğimi anlayan anladı (AKP YE OY VERMİŞ OLDUĞUMU ÖZELLİKLE BELİRTİRİM) ondansa biri burda yorum yapıyor köye gitmiş tarlası çam ağaçları istilasından ormana kalmış.ÇOK KARLI İSE SEN NEDEN EKMEDİN,utanın siz ve sizlergibiler yüzünden köyler boşaldı kimse tarlasını ekmiyor.Baba yadigarı bir çiftlik vardı onun hatırası için süt inekleri aldım ,bu işten şuan (bir yıllık sürede) 250.000,00TL zarar ettim.sırf ÜLKER GRUBU PARA KAZANSIN DİYE…? sayın tercuman iyi oku bol keseden sallama….

 21. Rümeysa dedi ki:

  ne kadar da pahalı !

 22. abdullah dedi ki:

  herkez haklı haksız yok cahilliğimizde para etmiyor.çiftçilerimiz ürününü bıkmadan usanmadan aracıya yok parasına kaptırıyor tövbe ediyor bir sene sonra tövbesini tekrar bozuyor çiftçilerimiz ben tüccarlıktan anlamam deyip ürününü tekrar aracıya kaptırıyo oysa dünyanın çoğu bölgesinde mahsül mezat husulü satılır dolayısıyla ürün en yüksek fiyatı verende kalır biz bunu bir türlü çiftçiden yana oturtamadık.köylümüz hayvancılığa geçti bu seferde aracılardan saman yem gibi gereksinmeleri yine fahiş fiyatlarla almaya başladılar ve durum ortada.yoklukla büyüyüp bir yerlere gelen çiftçi çocuları bile sistemi bildiklerinden akıl hocalığı yapmak yerine aracı tüccar olmayı seçtiği sürece bu ülkede herkez haklı olucak ama cahillimiz yinede beş para etmiyecek..

 23. ismail dedi ki:

  bence kurbanlık fiyatları yüksek bile yaşamın sartlarının pağlı olduğu ülkeden gelen anguslar bile daha düşük fiaat bunlarda ötv kdv de var üstelik bizim halkımız 1 koyup 10 almaya alışmıs bu paralar o yüzden onlara ucuz geliyor eskisi gibi kar yok artık herkez buna alısmalı yapamıyorsa o isi bıraksın yapan yapıyor daha ucuza veriyor halk uyandı artık

 24. Şaban dedi ki:

  Saman kaç lira hayvan kaç lira ha saman ha altın almışsın aynı para size yüksek ama bunu yapan adamın canı çıkıyor

 25. ulku dedi ki:

  merhaba; ben bu bayram kucuk bas hayvan kesmek istemiyorum ama buyuk bas icin de hisse bulamadim hisse eksik arkadas varsa bana e-mail yazsin lutfen ulku-menderes@hotmail.com

 26. Maho dedi ki:

  Amerikada yasiyorum. Arkadas tel acti, topluca kurman kesimi iicn para toplandigini soyledi. Koyunlar $125mis. Adak vede kurbanlik topma 7tane dedim, fiyatta indirim yap dedim. Benim biraderse $125e ucuz daha ne yapsin dedi. az arastirdimki hakkatten fane rakam degoilmis. bizim memlekette niye pahali boyle?

 27. Burhanettin Yılmaz dedi ki:

  Yerli hayvanlar yem gibi maliyetler yüksek olduğundan pahalı. Tamamı hormonlu ve ucuz yem besisi. bugün çuvalı 10 lirayada 60 lirayada yem var.

  Bu nedenle ithal hayvana bakmak lazım. Kimse kusura bakmasın. Herkes kendi kesesini düşünür. Madem pahalıya yetişiyor sende git yurtdışından al getir.

  Hükümetimize yine çok teşekkürler.

 28. Ak Sacli Bilge(polis) dedi ki:

  Arkadaşlar sıkıntı şurda RANT var…Adamlar (yer sahipleri) diyorki köylüye arkadaş şu fiyatın üstünde satamassın malını! Olay bu…RANT bunu çözmek lazım. Yoksa mal pahalı degil! Bu istanbuldaki elemanlar var RANT çılar. Bunları tanıyorsanız http://bimerapplication.basbakanlik.gov.tr/Forms/pgMain.aspx veya resmi polis sitesi olan http://www.egm.gov.tr den bizlere ulaşın.

 29. ali ak dedi ki:

  KURBAN FİYATLARI KÜÇÜKBAŞ 500 DEN BAŞLIYOR HALA ZAVALLI HAYVANCILAR DİYEN LER VAR …ÇÜÜÜÜÜÜÜŞ DİYORUM DAHA NE OLSUN BİR KOYUN 1000 LİRAMI OLSUN HAYVAN BU KADAR PAHALIYKEN EĞER HAYVANCI KAZANMADIĞINI SÖYLÜYORSA YALAN SÖYLÜYOR AÇ GÖZLÜLÜK YAPIYOR..TABİ AZ SAYIDA HAYVAN BESLİYEN PARA KAZANAMAZ BİR ZAHMET ÇALIŞIP ADAM GİBİ HAYVANCILIK YAPICAKLAR .BÜTÜN GİDERLERİ 10 HAYVAN ÜZERİNE YÜKLERSEN MALİYET TABİKİ ARTAR..

 30. murat dedi ki:

  ali ak kardeşim çok haklısın bu lakırdıların tumu 8-10 hayvanla kendını hayvan ciftçisi sanan insanlar yuzunde cıkıyor kısa yoldan para bulmak ıstıyolar

 31. SITKI YAZICI dedi ki:

  LUKS EVLERDE DURACAKSIN HAYVANCILIGIN MALİYETİNİ HESAPLAYACAKSIN.BOYLE GİDERSE CİN DEN ET İTHAL EDİLECEK.YEDİGİNİZİN DEGERİNİ.KIYMETİNİ BİLİN

 32. hakan dedi ki:

  ben avustralyada yasiyorum bende kurban kestiriyorum 100 dolar 180 tl civar bir para bende turkiyede degil yurtdisinda kesmeyi tercih ediyorum ibadet ibadettir turkiye olmus baska er olmus farketmez ama birde soyle bir gercek var benim verdigim 100 dolar ile 5 tane koyun kesilir yerine ulkesine gore ha birde oyle ulkeler arki adam insan bile kesebilir o fiyata 🙂 demek istedigim burda suc ne ureticide ne alicda su tamamen hukumette tarim bakaninda okdar.

 33. YusufC dedi ki:

  Tercüman isimli arkadaş köylünün durumunu güzel izah etmiş. Şöyle de bir gerçek var, büyük şehirlerde satış yapanların çoğu köylü değil tüccar. Köylüden 3’e alıp 8’e satmaya çalışıyor. Köylü dediğin samanı parayla satın olmaz, en kötü dağdaki toprağı sürer ekin eker. “Köylü” ekmeğini bile kendi yapan insandır. Hayvancılığı geçim için yapar, ticaret için değil. Yani yıl boyu 500 TL eden hayvan kurbanda 1000TL oluyorsa buna karaborsa ya da fırsatçılık denir.
  Biz de köylüyüz, hayvanımız var işin içindeyiz. Bizden mal alanlar her sene aynı kişiler olur, başka yere gitmez. Hatta bir sene sonrası için sözleşiriz. Neden herkes böyle olamıyor. Çünkü kolay para peşindeler.
  Devlet müdahale etmese kimse kurban kesemeyecek. Ya da yurtdışına verecek.

  Bakanlığın bir çok yaptığından biz de şikayetçiyiz ama kurban işi farklı. Devlet angus getirmese meydan fırsatçılara kalır.

 34. ARAZ dedi ki:

  kurban ıbadettır ama boyle carpıtıranız olmaz arkadas tamam saman yem gubre pahalı eken emeğinin karsılığını alamıyor doğru neyapalım yanı mehdı eker gıtse bask bır mehdı gelır bu sorun ancak soyle cozulur dırek uretıcıden tuketıcıye olursa ozaman herseyın değerı artar kımsenın emeği bosa cıkmaz bende cıfcılık yaptım sımdı yapmıyorum ıstanbulda ekmeğımızın pesıne kosutoruz

 35. ARAZ dedi ki:

  arkadaslar kurban ortağı arıyorum kurbanlık la bereaber ıstanbul varsa beraber gırelım ama adam gıbı adm yanı dolandırıcılara tahamullum yok asla allah kabul etsın kurbanınızı amın

 36. mustafa gül dedi ki:

  Kurbanlık, hayvan satılır.!!!
  05383589926 nılu tel den ulaşabilirsiniz.!!!

 37. Gökhan özer dedi ki:

  Her türlü büyükbaş bulunur kesim yapılır .dursunköy Mah /arnavutköy/İst İrt.0533 626 40 48

 38. mehmet yavuz dedi ki:

  bayramdan once 3 dana 5400 lira ,
  bayramdan tanesi 7000 lira.
  koyluymus , boyle koylunun allah belasini vere firsatcilar…inin istanbullunun sirtindan.
  http://u1309.hizliresim.com/1f/r/sykvy.jpg
  http://o1309.hizliresim.com/1f/r/syl0m.jpg

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir